Saygıdeğer Milletimiz;

Mesele, makûs, karanlık bir niyetin bir senaryo bir kalkışmanın bir bölümünün tezahürü olarak tespit edilmiştir.

Pervasız, aşikâr yalanlarla yapılan yaygara bir öncekilerin devamı niteliğinde maksatlıdır.

Türkiye’de ve dünyada belli bir güruhun, örgütlü olarak, kendilerine meslek edindikleri yalan, iftira, yapıştırma, karalama, yalanları birbirine yapıştırıp yalan kurguları ve senaryoları üretme son zamanların modası, alışkanlığı halini almış ve bir sektör olarak karşımızdadır. Bu pervasız örgütler bir menfaat yumağı olarak ta holdingleşmişlerdir.

Gasp, şantaj, zimmet, dolandırıcılıktan sicili bulunan daha da vahimi aynı zamanda vatan satan, hain örgütün gönüllü militanı bu müptezeller, çeşitli farklı, siyasi, içtimai cenahların muzurlukta birleştikleri global bir çetedirler.

Amaçları meşru seçilmiş iktidarları gayrimeşru yöntemlerle, darbelerle devirip, kendi menfaat imparatorluklarını Dünya Siyonizm’iyle işbirliği yaparak kurmaktır.

Federasyonumuz ve tarafımızca bu seviyesiz kişiler muhatap alınmayarak, çok arzuladıkları adam yerine konulup, meşruiyet kazanmalarına fırsat verilmemiştir.

Federasyon başkanı olarak bu yazıyı kaleme almam, zihinleri bulandırılmaya çalışılan, konulara vakıf olmayan milletimizin değerli fertlerinin bilmedikleri gerçekleri kendilerine en doğrusuyla göstermek amaçlıdır.

Bundan önce yapılan birçok yalan haber ve dezenformasyonlarla alakalı, federasyonumuzun ilgili hukuki birimlerince, gereken hukuki işlemler başlatılmış, devam etmekte, yenileri için de aynı işlemler yapılmaktadır.

Elif Akyüz, ülkemiz ve dünya sporunun Wushu Kung Fu’nun bir dünya yıldızıdır. Gelmiş, geçmiş bütün zamanların kendi kategorilerinde en iyisidir. 2011’den bu yana birçok dünya şampiyonasında, birçok dünya ve olimpiyat şampiyonlarını geride bırakarak, dünya şampiyonlukları ve derecelerini, 7 kez dünya şampiyonluğu, 6 dünya ikinciliği, 1 olimpiyat ikinciliği elde etmiştir. Yüzlerce de Türkiye Şampiyonluğu olan, değil Türkiye’de, Avrupa ve Dünyada bile kendi kategorilerinde seviyesinde rakibi olmayan, bulunamayan böyle yıldız bir Wushu Şampiyonuna, Türkiye Şampiyonasında hatırla şampiyonluk verildiğini ima ve iddia eden bir haber yapmak, hangi mantığın, hangi aklın, hangi zihniyetin ve ti niyetin eseridir. Bu gazetecilik midir? Gazeteciliği bırak insanlık mıdır? Hangi bir vicdan eseridir.

Cahilliklerinden daha çok, aymazlık ve ahlaksızlarının tezahürünün yanı sıra bu kişilerin; yıllardır ve aylardır federasyonumuzu, yönetici ve sporcularımızı da hedef alan devlet, millet aleyhine, bölücü, yıkıcı eylemlerin odağı gizli bir örgütün maşası, gönüllü birer elemanı oldukları anlaşılmıştır.

Wushu Kung Fu; diğer sporlardan farklı olarak 5000 yıllık tarihi ile anavatanı Çin olan bir savunma ve savaş sanatıdır. Bedenle, ruhun uyumunu sağlayan, zekâyı gerektiren ve geliştiren özelliği ile Wushu Kung Fu yeteneklerinin tezahürü her insanda farklıdır. Yetenek bir Allah (cc.) vergisidir ve çoğunlukla doğuştandır, çalışarak geliştirilebilir.

Kardeşleriyle beraber çok küçük yaşlardan itibaren Wushu Kung Fu eğitimlerini Türkiye’de başlayıp, çoğu zamanlar Çin’de, Çin’in en iyi hocalarından, en iyi eğitim merkezlerinde sürdüren Elif Akyüz’ün özellikle Çinli hocaları tarafından, kabiliyeti, çalışkanlığı ile Wushu Kung Fu’nun ruhuna uygun teknik üstün özelliklerinin çok farklı olduğu, dünyadaki diğer rakiplerinden önemli ölçüde üstün olduğu her zaman ifade edilmiş ve edilmektedir. Elif Akyüz; son dünya şampiyonası dahil, bütün dünya şampiyonası platformlarında bütün dünya milletleri ve seyreden herkes tarafından hayranlıkla izlenen ve takdir edilen Wushu Kung Fu’nun parlayan Dünya Yıldızı bir sporcusudur. Bu, herkes tarafından istisnasız ifade edilen, ikrar edilen bir gerçektir.

Aynı şekilde Wushu Kung Fu eğitimi için yaşamlarını devamlı olarak Çin’de sürdüren Elif Akyüz’le beraber diğer kardeşleri Zeynep Makbule, Ayşe Sude, Necmettin Erbakan Akyüz kardeşler için de özellikle Çinli, yabancı Wushu Kung Fu uzmanları ve otoriteleri hepsinin ayrı ayrı Wushu Kung Fu sporundaki kabiliyet ve başarılarını takdir ettiklerini ifade etmektedirler.

Wushu Kung Fu bir aile sporudur. Bir çok aile, Wushu Kung Fu sporunda, gerek sporcu, gerekse antrenör, hakem ve idareci olarak topyekûn aktif yer almaktadır. Wushu Kung Fu sporunda ülkemizi dünya şampiyonalarında ilk temsil eden en eski sporcu olan Abdurrahman Akyüz’ün ailesi olarak Akyüz ailesi bu ailelerden bir tanesidir. Fedakârlıklarıyla, cefakârlıklarıyla, üstün hizmetleri ve başarılarıyla Wushu Kung Fu sporunda, Türk ve Dünya sporunda Akyüz ailesi, dünya çapında öncü, örnek bir ailedir.

Spor camiasının dünyada ve ülkemizde özellikle içinde bulunduğu, ahlaki açıdan bozulmuş, gırtlağına kadar ifsat edilmiş disiplinsiz bozuk yapısını değiştirmek, ıslah etmek açısından önemli farklı icraatlar yapan ve bu konuda örnek olan Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu’nun bu çalışmalarında da Akyüz ailesi öncülük yapmaktadır.

Dünya Wushu Kung Fu ’sunun yıldız sporcusu Elif Akyüz, aynı zamanda Dünya Wushu Federasyonu’nun teknik hakem heyetinde Türkiye’yi temsilen yer alan Türkiye’nin en üst mertebedeki Wushu Taolu hakemidir. Elif Akyüz, Türkiye’nin dünya yıldızı en üst seviyedeki emsali olmayan sporculuğu yanı sıra, bilgisiyle ve donanımıyla Türkiye’nin resmi olarak ta aynı zamanda en üst seviyedeki Wushu Taolu hakemidir. Wushu Kung Fu sporunda Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında hem sporcu hem hakem sıfatına sahip olanların kendi yarışma programları haricinde hakemlik yapma temayülü mevcuttur ve uygulanmaktadır.

Diğer sporlarda da olabilecek bu temayül bilhassa Wushu sporunun herkes tarafından müsabık olarak yapılabilirliğinin bir zenginliği olarak faydalı, doğru bir uygulamasıdır.

Bir sporcunun hem yarışıp, yarışırken de kendisini puanlamasının fiziki olarak mümkün olamayacağı ve olmadığı aşikâr iken, kendisi yarışıp, kendisine puan verdiği iddiası ispati olmayan, olamayacak olan kuyruklu bir yalandır. Aynı zamanda hakem olan gerek Elif Akyüz ve gerekse kardeşlerinin puanlamasında annelerinin tesir ettiği iddiası da ayrıca bir diğer kuyruklu yalandır. Dünya çapındaki bu yıldız sporcuların kaldı ki buna ihtiyaçları da yoktur.

Yukarıda izah ettiğimiz üzere Dünya çapında, Dünya yıldızı olan, Türkiye’de emsali ve rakibi olmayan bir sporcunun hatıra ihtiyacı olmadığı ortada iken, olmayan bir şeyi olduğu gibi iddia etmenin ne kadar komik olduğu ortadadır. Yalan, dolan, çamur at izi kalsın mantığıyla, yalanlarla yapılan bu kirli karalamaların maksadı bellidir. Yalanlarla üretilen senaryoları gerçekmiş gibi algılatmaya çalışıp, Federasyonumuzun milli duruşuna saldıran cani ruhların, içlerindekinin bir tezahürü olarak, yıllardır ve aylardır, federasyonumuzu, sporcu ve idarecilerimizi hedef alan millet adına resmi devlet görevi yürüten Federasyon Faaliyetlerimizi engellemeye kasteden, ahlaksız bir suç çetesinin, örgütün pervasız bir saldırısı dahadır bu yapılan.

Aynı gün içerisinde, farklı birçok konuda Federasyonumuz, sporcularına, idarecilerine ve Federasyon Faaliyetlerine yönelik kendilerince birçoğu yalan olan ithamlarda bulunan bu çete mensuplarının normal olan faaliyetlerimizi dahi anormal göstermeye yönelik algı oluşturma, toplumun belli kesimlerini kin ve düşmanlığa tahrik etme girişimleri karşısında, bir suç çetesi olan bu kişiler hakkında ve bu girişimlerle alakalı gerekli olan bütün hukuki süreçler yürütülmektedir.

Sizin maksadınızı ve amacınızı biliyoruz. Derdiniz başörtüsü! Biz başörtülü insanı dünya şampiyonu yaptık ve dünya karşımıza geçti. Bizi müsabakalarına almadılar. Fakat kızlarımız başörtüsündeki dik duruşu ve yaptığı spordaki üstünlüğü ile hepsinin ağzını açık bırakmıştır. Dünya şampiyonluğuna da Türkiye Şampiyonluğuna da yakışan, insanlığa yakışan kızlarımızdır.

Ülkemizin ve milletimizin gururları dünya yıldızları sporcularımız, ayrıca, üstün vasıflı saygın Federasyon idarecilerimiz, Federasyon birimlerimiz ve Federasyon Faaliyetlerimize karşı, örgütlü bir şekilde yalanlarla, algılarla yapılan haksız, çirkin saldırılar yapanların yanına kar kalmayacaktır. Bu böyle biline
Kamuoyuna duyururuz.

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Başkanı
Mehmet Zeki Akıncı