Çin’in Emeishan şehrinde başlayan 8. Dünya Kung Fu Şampiyonasının ilk günü geride kaldı. Bugün şampiyonada yarışan 4 sporcumuzda kürsüye çıktı.

İlk gün yapılan yarışmada Dünya Şampiyonu Milli Sporcumuz Elif Akyüz 25 sporcu ile yarıştı. Teknik ve performans üstünlüğünü bir kez daha ortaya koyan Akyüz rakiplerini geride bırakarak dünyanın en iyisi olduğunu tekrar gösterdi. Kariyerinde 6. Defa dünya şampiyonluğu kazanan milli gururumuz Elif Akyüz bayrağımızı Emeishan’da dalgalandırdı.
8.Dünya Kung Fu Şampiyonasının ilk gününde yarışan diğer sporcumuz ise 4 dünya şampiyonluğu bulunan Necmettin Erbakan Akyüz oldu. Milli sporcumuz 20 rakibiyle yarışarak dünya 2.si oldu. Akyüz ilk gün kürsüye çıkarak ülkemize gümüş madalya kazandırdı. Milli sporcumuz Hilal Feyza Çapoğlu 6 rakibiyle yarışarak dünya 2.si, 8 rakibiyle yarışan bir diğer dünya şampiyonu sporcumuz Ayşe Sude Akyüz ise dünya 2.si olarak ülkemize gümüş madalya kazandırdı.

7.Şampiyonluk Geldi

Şampiyonanın 2.ci gününde Elif Akyüz den bir dünya şampiyonluğu daha.1.günün ardından Elif 2.gun de bu kez 3 dünya şampiyonluğu ile dünyanın en iyisi olduğu ikili kılıç shuangjian de ikili silahlar kategorisinde 18 rakibiyle yarışıp şampiyon olup ayni şampiyonada iki dünya şampiyonluğunu birden ülkemize kazandırdı.