Türk Milli Takımımız çok büyük bir başarıya imza atarak 8.Dünya Kung Fu Şampiyonasında 5 Dünya Şampiyonluğu kazandı. Bu önemli başarı sonrasında Federasyon Başkan Vekilimiz Abdurrahman Akyüz değerlendirmelerde bulundu. Akyüz yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti;

“14-18 Haziran 2019 tarihleri arasında Çin’in Emeishan Şehrinde yapılan 8.Dünya Kung Fu Şampiyonasında Türkiye Wushu Kung Fu Milli Takımı sporcuları çok büyük ve önemli bir başarı elde etmişlerdir. 5 Dünya Şampiyonluğu 10 Dünya ikinciliği ve 1 Dünya üçüncülüğü kazanan sporcularımız şampiyonanın iddialı ülkelerinden zorlu rakipleriyle yarışıp onları geride bırakarak bu büyük başarıyı elde etmişlerdir. 48 Ülkeden 881 sporcunun katıldığı 8. Dünya Kung Fu Şampiyonasında, ayrıca 276 Çin takımının 3167 sporcusunun yarıştığı Geleneksel yarışmalar Şampiyonaya ayrı bir önem katmıştır. Şampiyona organizasyonunun toplam katılımcı sayısı 5bin267’dir. Katılımcı sayısı şampiyonanın önemini ortaya koymuştur. Yüksek seviyeli Dünya Şampiyonu sporcularımızdan oluşan Türk Milli Takımı sporcularımız yıllardır Çin’de çalışarak ve daha önceki Dünya şampiyonalarında yarışıp başarılar elde ettikleri tecrübelerinin yanı sıra özellikle bu şampiyona için Çin’de Ramazan öncesi ve Ramazan ayı boyunca ve sonrasında Çin’in en iyi hocalarıyla aralıksız olarak çalışarak bu şampiyonaya hazırlanmışlardır. Bu özverili etkili çalışmaların sonucunda bu başarılar gelmiştir. Başarılar öncesinde de olduğu gibi tesadüfi değildir, büyük fedakarlıklarla yapılan azimli, gayretli etkili çalışmaların sonucudur. Bu çalışmalar da Çin’deki uzman hocalar ve çalışma ortamının etkisi tartışılmaz seviyede büyüktür. Bilindiği üzere özellikle belli başlı Milli Takımımızın direğini oluşturan Dünya Şampiyonu sporcularımıza karşı Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında bilerek ve isteyerek özellikle Çin dışında belli bazı ülkelerin hakem, jüri heyetince yapılan haksızlıkların verdiği tedirginliği taşıyarak katıldığımız bu şampiyonada bir iki müstesna hariç tamamen Çinli hakemlerin yönetiminde yarışmaların yapılmasıyla birkaç sehven hata hariç, kasıtlı hataların ortadan kalkmasını sağlamıştır. Dünya Federasyonunca bundan sonra yapılacak yarışmalar için bu umut verici bir gelişme olmuştur.

Şimdiki önümüzdeki hedefimiz Shanghaidir, 19 -23 Ekim 2019 tarihlerinde Çin in Shanghai şehrinde yapılacak 15.Dünya Wushu Şampiyonasında ülkemize yeni büyük başarılar kazandırmak istiyoruz.”