GELENEKSEL WUSHU KUNG FU  TÜRKİYE

ŞAMPİYONASI 2022 – SAKARYA

Müsabakanın Adı:  Türkiye Minikler – Yıldızlar – Gençler Ve Büyükler Bay – Bayan Geleneksel Wushu Kung Fu  Şampiyonası 2022

 

Müsabakanın Yeri Ve Tarihi: Sakarya Serdivan Spor Salonu 22-25  Aralık 2022

 

Salon Adresi : Köprübaşı Mah. Mehmet Akif Ersoy Cad.  Serdivan, Sakarya


Teknik Toplantı :
 22 Aralık Perşembe Saat : 18.00

 

Açılış  Seramonisi: 23 Aralık Saat : 14.00

 

T E K N İ K  T A L İ M A T :

 

Sporcu listeleri daktilo veya bilgisayar yazısı olup, resmi imzalı, üzerinde çizinti kazıntı olmaksızın ilgili komitelere teslim edilecektir.

Sporcular kayıt yerine 2022 vizesi yaptırılmış Lisansı, Wushu kimlik kartı ve Nüfus cüzdanı ile geleceklerdir.

22 Aralık 2022 Perşembe günü saat 18:00’da teknik toplantı yapılacaktır. Tüm hakem, Antrenör ve İdarecilerin katılımı zorunludur.

Müsabaka esnasında ki itirazlar; itiraz prosedürlerine göre yapılacaktır. Aksi durumda itirazlar kabul edilmeyecek ve aykırı tavır sergileyenler hakkında disiplin işlemleri başlatılacaktır.

Görevli tüm hakemler resmi kıyafetleri ile 23 Aralık 2022 09.00’da salonda hazır bulunacaklardır.

KATILIM  LİSTELERİN ALINMASI :

a) Federasyonumuz İl temsilcileri tarafından imzalanıp İl Müdürlüğüne sunulan listelerde, sporcuların adı soyadı, doğum tarihleri ve lisans numaraları belirtilecektir. ( Listeler en az üç nüsha olarak hazırlanacaktır.) İl Müdürlükleri tarafından onaylanan bu listeler; en geç 20 Aralık 2022 Günü  mesai bitimine kadar turkiyewushu@hotmail.com adresine veya 0 312 312 36 92Faks numarasına listeleri gönderilmeleri zorunlu olup liste dışı müsabakalara kesinlikle sporcu alınmayacaktır.

b) Resmi katılım dilekçelerinin orijinal nüshalarını teknik toplantıda federasyon yetkililerine ibraz etmeyen ve diğer bir nüshasını tartı işlemleri esnasında görevli hakemlere teslim etmeyen illerin sporcuları kesinlikle müsabakalara alınmayacaklardır. İl Müdürlüğünce gönderilen listelerde Resmi katılım yazıları bilgisayar veya daktilo ile İl Müdürlüğünün başlıklı Antetli kağıdına yazılacak, kazıntı ve silintili olmayacaktır.

c) Katılımcılar için il kafilelerinde kota sınırlaması yoktur.

YARIŞMA SAATİ: Müsabakalar 22 Aralık 2022 Perşembe Günü Teknik Toplantı bitiminde veteran yarışmaları başlayacak olup, 23 Aralık 2022 Cuma  günü sabah 09:00’da açık el yarışmaları ile devam edecektir. Aynı gün kısa silah yarışmaları yapılacaktır. 24 Aralık 2022 Cumartesi günü uzun silah yarışmaları       yapılacaktır.

Not:(23 Aralık 2022’de kısa silah yarışmalarının yetişmemesi durumunda 24 Aralık 2022’de yapılabilecektir-Katılım Sayısına Göre Müsabaka Başlama Saatlerinde Değişiklik Yapılabilir. )

GRUPLARA GÖRE YAŞ KATAGORİLERİ:

  1. A) Büyükler 18-35 yaş
  2. B) Kıdemliler 36-60 yaş (sadece taijiquan ve taiji jian yapanlar- 60 Yaş Üzeri)
  3. C) Gençler 16-18 yaş (2004-2005-2006) doğumlu sporcular.
  4. D) Yıldızlar 13-15 yaş (2007-2008-2009) doğumlu sporcular.
  5. E) Minikler 12 yaş altı (05-8 ve 09-12 )

 

YARIŞMA STİLLERİ:

1.Grup Geleneksel Taijiquan

 

Geleneksel Taijiquan; Chen, Yang, Sun, Wu, Wu (hao), Li, Wudang, Zhaobao ve diğer geleneksel Taijiquan stilleri, Taiji qixie (taiji silahları) 

NOT: 24, 48, 88, 42 ve diğer tekli modern stiller kullanılmaz. Modern Taiji duilian stiline de orjinaline uygun olmak şartı ile izin verilir.

 

Grup Geleneksel Bagua, Xingyi, Bajiquan

Geleneksel Bagua, Xingyi, Bajiquan stilleri, quanshu (boş el), qixie (silahlar)


Grup Geleneksel Nanquan

Geleneksel Guandong, fujian, sichuan vs. Nanquan okulları (Hong, li, mo, cailifo vs. Yongchun (wing chun) taklitleri hariç.

 

Grup Geleneksel Shaolinquan

Geleneksel Songshan, Shaolinquan quanshu (boş el), qixie (silahlar)

 

Grup Taklit Stilleri

Houquan, Yinzhuaquan, Zuiquan, Tanglangquan, Ditangquan, Zonghequan, Minghequan, Heihuquan vb. taklit stilleri quanshu (boş el), qixie (silahlar)

 

Grup Geleneksel Tongbei, Fanzi, Chuojiao, Pigua Stilleri

Geleneksel Tongbei, Fanzi, Chuojiao, Pigua Stilleri quanshu (boş el), qixie (silahlar)

 

Grup Geleneksel Yongchun (Wing chun)

Geleneksel Yongchun Quanshu hareketleri (biu ji) ve (chum hui), savaş hareketleri (liu disn ban gun), (hudie shuang dao) ve tahta sopa hareketlerine izin verilir.


Grup Diğer geleneksel stiller

Tüm diğer boş el ve silahlı stiller: chaquan, huaquan, baoquan, baimei, liuhequan, gongliquan, yuejiaquan, wudangquan,(wudang,taijiquan, xingyiquanve baguaquan üst katagoriye ait olan hariç) Önceki kategoriye ait olmaya geleneksel silahlar (tek, çift, esnek) Bu tekniklerde yarışmalara izin verilir.

Yarışmalarda Modern Stiller Kabul Edilmeyecektir. Bir Sporcu  toplamda 2 Kategoride Yarışabilir. (İster 2 açık el ister ise 2 silah, birbiriyle çakışmayan kategoriler)

6 Kişiden Az Olan Gruplarda Birleştirme Yapılabilir.

Reklamanda Yer Almayan Konularda Teknik Kurul Yetkilidir.

Not: Yarışmalar 50 Saniyeden az – 2 dakikadan fazla olamaz (Taichi Grupları hariç)


HARCIRAH:

Müsabakaya katılan Sporculara Federasyonca harcırah ödenmeyecektir. Harcırah alamayan sporcu, Antrenör ve İdarecilerin Harcırahları ile yol ücretleri kendi kulüp ve sporcu potansiyeli bütçe imkanı göz önünde bulundurularak bağlı oldukları İldeki İl Müdürlüklerince ödenebilir.

 

PDF