Wushu Kung Fu sporu, tek başına  federasyon olma özelliğine daha önceden de hak etmesine rağmen , ancak 2006 yılında Türkiye Wushu Federasyonu olarak kurulmuş, müstakil federasyon olarak faaliyetlerine başlamıştır. 10.02.2008 tarihli ve 27137 sayılı Resmi Gazete ‘ de Türkiye Wushu Federasyonu’na İdari ve Mali yönden özerklik verilmesine dair karar yayınlanmıştır . Takiben , 26.08.2009 tarihli 27331 sayılı Resmi gazete ile Türkiye Wushu Federasyonu Ana Statüsü’ nde  Özerk Spor Federasyonu olarak kayda geçmiştir. Federasyonumuzun Bağımsız Spor Federasyonu ünvanını alması ise 01.10.2014 tarihli 29136 sayılı Resmi Gazete aracılığı ile ilan edilmiştir. Uluslararası Wushu Federasyonu’nun (İWUF), Wushu ismiyle beraber Kung-Fu isminin de kullanılması yönünde takındığı tutuma kayıtsız kalmayan federasyonumuz 08.03.2018 tarihli ve30354 sayılı Resmi Gazete ile Türkiye Wushu Kung-fu Federasyonu olarak isim değişikliğini gerçekleştirmiştir.

MİSYONUMUZ

Dünyanın en güzel ve en faydalı sporu olarak özellikle tasvir edilen Wushu Kung Fu sporu, insan sağlığı açısından, bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimi aynı anda en iyi şekilde sağlaması ile vatana, millete ve insanlığa faydalı, başarılı toplum fertleri yetiştirmek.

VİZYONUMUZ

 Wushu Kung Fu sporunun zeka, beden ve ruh sağlığında etkili eğitici yönüyle hem ülkemizde hem de dünya da gelişmesi ve yayılması konusunda 2006 yılında müstakil olarak kurulmasından bu yana Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonumuz Wushu Kung Fu’nun ülkemizde ve dünyada gelişmesi ve yayılması konusunda öncü ve örnek olmuş elde edilen başarılarla ülkemiz Türkiyenin Wushu Kung Fu mücadelesinde Dünya Lideri konumuna gelmesi.

HEDEFLERİMİZ

Milli ve Manevi değerlerine bağlı topluma, millete ve insanlığa faydalı yetişen şuurlu gençlerimizin; bunun yanında Wushu Kung Fu Dünya, Avrupa ve Uluslararası Şampiyonluklarıyla başarılarını taçlandırmak üzere yeni başarıların elde edilmesi ile ülkemizde ve dünyada insanların dikkatini bu güzel, faydalı ve her yönden eğitici özelliğe sahip Wushu Kung FU sporuna çekmek, bu güzel ve faydalı sporu ülkemizde ve dünya da daha çok geliştirmek ve yaygınlaştırmak ve  böylece misyonumuza uygun vizyonumuzu daha yükseğe taşımak.

4.500 YILLIK SAVAŞ SANATI WUSHU

  • 114.000 SPORCU
  • 6461 ANTRENÖR
  • 2828 HAKEM
  • 560 KULÜP
  • 76 İL TEMSİLCİLİĞİ
  • 25 FAALİYET

TANITIM KLİBİ

FEDERASYONUMUZ VE BRANŞLARIMIZ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇERİKLİ TANITIM KLİBİMİZ

TÜRKİYE WUSHU KUNG FU FEDERASYONU

RESMÎ SOSYAL MEDYA HESAPLARI