Federasyonumuzun alt branşı Jeet Kune Do Kulelkavido Milli Takımı, Hinddistan’da düzenlenen şampiyonada kazandığı 2 altın madalya ile yurda döndü.

Dünya Jeet Kune Do Federasyonu ve Hindistan Savaş Sanatları Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyona, Yeni Delhi’nin Talkatora Indoor Stadyumu’nda 19-26 Kasım tarihlerinde gerçekleşti. Etkinliğe başta Hindistan olmak üzere Türkiye, ABD, Avustralya, Nepal, Bengladeş, Singapur, Sri Lanka gibi birçok ülkeden çok sayıda sporcu katıldı. Türkiye’yi temsilen şampiyonada mücadele eden Jeet Kune Do Kulelkavido Milli Takımı, 2 altın madalya kazandı. Antrenör Yüksel Yılmaz’ın yönettiği takımdan Ferhing Kara 75 kiloda ve Muaz Akdoğan 60 kiloda birinci oldu.

Konuyla ilgili Sijo Yüksel Yılmaz, “Yarışmacı olarak 2017’de Güney Asya Şampiyonası’na Sri Lanka’da 2 sporcumuzla katılmıştık; ikisi de birinci olmuşlardı. 2018’de Tayland’a Dünya Şampiyonası’na 1 sporcumuzu götürebildik; o da birinci oldu. Şimdi de 2019’da Hindistan’daki Uluslararası Dövüş Oyunları’na 2 sporcu ile katılabildik ve ikisi de birinci oldular. Böylece her defasında birinci olmakla 5’te 5 yapmış olduk. TWF camiamıza, sporcularımın ailelerine ve katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.