Budokaido
KYOKUSHIN ASHIHARA

Budokaido kelime anlamı olarak “Savaş Sanatları Yolu” öğretisi demektir.Savaş sanatlarının mücadele alanlarının hepsini vuruş,düşürme,boğuş,kilit uygulamalarını kapsar.Mücadele sırasında müsabıklar yumruk,dirsek,diz ve tekme vuruşları ile düşürme tekniklerini kullanmak sureti ile puan almak ve ceza aldırma yöntemiyle galip gelinen amatör ve profesyonel bir yarışma sporu olarak ifade edilir.Budokaido spor branşının kendine özgü eğitim müfredatı Kuşak (Kyu) Derece (dan) seviyeleri oluşturulmuştur.

DUYURULAR

Budokaido Kyokushin Ashihara

Ashihara Budokai spor dalı 2007 yılında Wushu Federasyonuna bağlanarak faaliyetlerine başlamış, 2008 yılında Dünya federasyonlarına bağlanabilmek amacıyla alınan bir kararla Budokaido (武道街道)spor dalı olarak isim değişikliği yapılmıştır.
Budokaido kelime anlamı olarak “Savaş Sanatları Yolu” öğretisi demektir.Savaş sanatlarının mücadele alanlarının hepsini vuruş,düşürme,boğuş,kilit uygulamalarını kapsar. Mücadele sırasında müsabıklar yumruk, dirsek, diz ve tekme vuruşları ile düşürme tekniklerini kullanmak sureti ile puan almak ve ceza aldırma yöntemiyle galip gelinen amatör ve profesyonel bir yarışma sporu olarak ifade edilir. 

KYOKUSHIN DÜNYA FEDERASYONU

Kyokushin World Federation demokratik kurallara dayalı kar amacı gütmeyen bir federasyondur.

Kanun uyarınca, KWF resmi kurulması 20 Ağustos 2010 tarihinde Bükreş, Romanya, gerçekleşti.

Kayıt işlemi Lozan, İsviçre gerçekleşti.

KWF bu tüzük Avrupa spor hukukuna dayanmaktadır.

Kyokushin Dünya Federasyonu dünyanın her yerinden ülkeler için açıktır.

Her ülke için tek bir temsilci bulunacaktır. Bu ülke temsilcisi , ülkede düzenlenen, demokratik seçimle seçilir. Dojo koordinasyonu” onun içinde federasyo/özel organizasyon / ülkesinin  kendi sorumluluğundadır

Doğrudan istediği sürece daha önceki organizasyonlarda oldu gibi, KWF, ulusal işlerine engel olmaz ve herhangi bir rakip ülke temsilcileri tayin olmaz.