Kyokushin-Ashihara Türkiye Şampiyonası Ankara’da Başlıyor

Yurt genelinden 617 sporcunun katılımıyla minikler, yıldızlar, gençler, ümitler, büyükler ve veteranlar kategorilerinde; Kyokushin-Ashihara Bay-Bayan Kata-Kumite turnuvası Ankara’nn ev sahipliğinde düzenlenecek

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından 10-14 Mart tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam Eliz Hotel’de düzenlenecek organizasyona 17 ilden toplam 617 sporcunun katılması bekleniyor. Organizasyonun açılış seremonisi 12 Mart Salı günü yapılacak. Şampiyonanın ilk gününde sporcular kata yarışları yapacak. Pazartesi sabahı başlayacak eleme müsabakalarının ardından 13 Mart Çarşamba günü final maçları oynanacak.

Kyokushin-Ashihara Bay-Bayan Kata-Kumite Türkiye Şampiyonası minikler, yıldızlar, gençler, ümitler büyükler kategorilerinde 3 ayrı tatamide gerçekleşecek. Toplam 40 hakem, 4 organizasyon görevlisi ve teknik kurulun görev alacağı şampiyona 5 gün sürecek.

Kızılcahamam’da büyük heyecan

Federasyon Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz, organizasyon öncesi yaptığı konuşmada yurt genelinden 617 sporcunun iştirak edeceği şampiyonanın Ankara’da gerçekleşeceğini ifade etti. Federasyonumuzun alt branşı olan Kyokushin-Ashihara ailesinin Türkiye’de büyüdüğünü belirten Akyüz, “Her geçen gün büyüyen ve gelişen sporumuzla, şölen havasında bir turnuvayı gerçekleştirmek istemekteyiz. Kızılcahamam’da düzenlenecek Kyokushin-Ashihara Şampiyonası için sporcularımız, aylar öncesinden hazırlıklara başladı. En küçüğünden en büyüğüne saygı, sevgi ve hoşgörü sınırları içerisinde heyecanla beklediğimiz Kyokushin-Ashihara Şampiyonasını en güzel şekilde yapmak için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Hakeminden sporcusuna, antrenöründen seyircisine çok güzel hatıraların benliklere kazınacağı, yeni şampiyonların kürsülere çıkacağı bir şampiyona olacak” dedi.