“Spor, terörün de madde bağımlılığının da panzehridir.”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Spor bir milletin, tarihidir, kültürüdür, geleceğidir. Spor çocuklarımızı, gençlerimizi ve insanımızı, milli ve manevi değerlerine bağlı şuurlu, birer toplum ferdi olarak yetiştirmelerini sağlamaya yarayan en etkili bir vasıtadır.

               Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu olarak 2006 yılında müstakil bir federasyon olarak kurulduktan sonra bu konuda önemli çalışmalar yaptık ve önemli branşlar elde ettik. Dünyanın en güzel ve en faydalı sporu olarak özellikle tasvir edilen Wushu Kung Fu sporu, insan sağlığı açısından, bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimi aynı anda en iyi şekilde sağlaması açısından, her ferdin en kolay şekilde yapabileceği bireysel sporların en etkili olanlarının başında gelmektedir.

               Wushu Kung Fu sporunun bu etkili yönüyle hem ülkemizde hem de dünya da gelişmesi ve yayılması konusunda 2006 yılında müstakil olarak kurulmasından bu yana Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonumuz çok önemli bir misyon görevini üstlenmiş ve bu konuda çok önemli başarılar elde etmiştir.

               Bu başarılı çalışmalar ve elde edilen başarılarda Federasyonumuza destek veren başta Devlet büyüklerimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü idarecilerinin yanı sıra sponsor olarak Federasyonumuza destek veren kurum, kuruluşlar ve kişilerin payları büyüktür.

               Milli ve Manevi değerlerine bağlı topluma, millete ve insanlığa faydalı yetişen şuurlu gençlerimizin; bunun yanında Wushu Kung Fu Dünya, Avrupa ve Uluslararası Şampiyonluklarıyla başarılarını taçlandırmak üzere yeni başarıların elde edilmesi konusunda yine siz değerli, duyarlı sponsorlarımızın desteklerini devam ettirmeye ve yeni sponsorlarımızı bu faydalı çalışmalara sponsorlukla katkı sağlamaya davet ediyoruz.

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Adına
Zeki Akıncı