WUSHU KUNG FU GELENEKSEL TÜRKİYE

ŞAMPİYONASI 2023 – SAKARYA

WUSHU KUNG FU GELENEKSEL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

 

Müsabakanın Adı: Türkiye Minikler – Yıldızlar – Gençler -Büyükler ve Veteranlar Bay – Bayan Wushu Kung Fu Geleneksel Şampiyonası

 

Müsabakanın Yeri ve Tarihi: Sakarya Serdivan Spor Salonu 23-26 Kasım 2023

 

Salon Adresi: Köprübaşı Mah. Mehmet Akif Ersoy Cad.  Serdivan, Sakarya


Teknik Toplantı:
 23 Kasım Perşembe Saat: 18.00

 

Açılış Seramonisi: 24 Kasım Saat: 14.00

 

 

T E K N İ K   T A L İ M A T:

 

Sporcu listeleri daktilo veya bilgisayar yazısı olup, resmi imzalı, üzerinde çizinti kazıntı olmaksızın ilgili komitelere teslim edilecektir.

Sporcular kayıt yerine 2023 vizesi yaptırılmış Lisansı, Wushu kimlik kartı ve Nüfus cüzdanı ile geleceklerdir.

23 Kasım 2023 Perşembe günü saat 18:00’da teknik toplantı yapılacaktır. Tüm hakem, Antrenör ve İdarecilerin katılımı zorunludur.

Müsabaka esnasındaki itirazlar; itiraz prosedürlerine göre yapılacaktır. Aksi durumda itirazlar kabul edilmeyecek ve aykırı tavır sergileyenler hakkında disiplin işlemleri başlatılacaktır.

Görevli tüm hakemler resmi kıyafetleri ile 23 Kasım 2023 günü 09.00’da salonda hazır bulunacaklardır.

 

KATILIM LİSTELERİN ALINMASI:

 

  1. a)Federasyonumuz İl temsilcileri tarafından imzalanıp İl Müdürlüğüne sunulan listelerde, sporcuların adı soyadı, doğum tarihleri ve lisans numaraları belirtilecektir. (Listeler en az üç nüsha olarak hazırlanacaktır.) İl Müdürlükleri tarafından onaylanan bu listeler; en geç 20 Kasım 2023 Günü mesai bitimine kadar turkiyewushu@hotmail.com adresine veya 0 312 312 36 92nolu Faks numarasına gönderilecektir. Liste dışı müsabakalara kesinlikle sporcu alınmayacaktır.

  2. b)
    Resmi katılım dilekçelerinin orijinal nüshalarını teknik toplantıda federasyon yetkililerine ibraz etmeyen ve diğer bir nüshasını kayıt işlemleri esnasında görevli hakemlere teslim etmeyen illerin sporcuları kesinlikle müsabakalara alınmayacaklardır. İl Müdürlüğünce gönderilen listelerde Resmi katılım yazıları bilgisayar veya daktilo ile İl Müdürlüğünün başlıklı Antetli kağıdına yazılacak, kazıntı ve silintili olmayacaktır.

 

  1. c) Katılımcılar için il kafilelerinde kota sınırlaması yoktur.

 

YARIŞMA SAATİ: Müsabakalar 23 Kasım 2023 Perşembe Günü Teknik Toplantı bitiminde veteran yarışmaları başlayacak olup, 24 Kasım 2023 Cuma günü sabah 09:00’da açık el yarışmaları ile devam edecektir. Aynı gün kısa silah yarışmaları yapılacaktır. 25 Kasım 2023 Cumartesi günü uzun silah yarışmaları yapılacaktır.

Not:(24 Kasım 2023’te kısa silah yarışmalarının yetişmemesi durumunda 25 Kasım 2023’te yapılabilecektir-Katılım Sayısına Göre Müsabaka Başlama Saatlerinde Değişiklik Yapılabilir.)

GRUPLARA GÖRE YAŞ KATAGORİLERİ:

 

  1. A) Büyükler 18-35 yaş.
  2. B) Kıdemliler 36-60 yaş. (Sadece taijiquan ve taiji jian yapanlar- 60 Yaş Üzeri)
  3. C) Gençler 16-18 yaş. (2005-2006-2007) doğumlu sporcular.
  4. D) Yıldızlar 13-15 yaş. (2008-2009-2010) doğumlu sporcular.
  5. E) Minikler 12 yaş altı. (05-8 ve 09-12 )

 

YARIŞMA STİLLERİ:

 

1.Grup Geleneksel Taijiquan

 

Geleneksel Taijiquan; Chen, Yang, Sun, Wu, Wu (hao), Li, Wudang, Zhaobao ve diğer geleneksel Taijiquan stilleri, Taiji qixie (taiji silahları) Taichi için süre 3-4 dakika arası

 

Zaman sınırı Quanshu (boş el), qixie (silahlar) için 3-4 dakika arası.

 

NOT: 24, 48, 88, 42 ve diğer tekli modern stiller kullanılmaz. Modern Taiji duilian stiline de orjinaline uygun olmak şartı ile izin verilir. Duilian için süre Alt Sınır 40 Saniye Üst Sınır 2 Dakika

 

Grup Geleneksel Bagua, Xingyi, Bajiquan

Geleneksel Bagua, Xingyi, Bajiquan stilleri, quanshu (boş el), qixie (silahlar Boş el ve silahlı rutinlerde süre Alt Sınır 40 Saniye Üst Sınır 2 Dakika)

 

Grup Geleneksel Nanquan

Geleneksel Guandong, fujian, sichuan vs. Nanquan okulları (Hong, li, mo, cailifo vs. Yongchun (wing chun) taklitleri hariç.  Boş el ve silahlı rutinlerde süre Alt Sınır 40 Saniye Üst Sınır 2 Dakika)

 

Grup Geleneksel Shaolinquan

Geleneksel Songshan, Shaolinquan quanshu (boş el), qixie (silahlar) Boş el ve silahlı rutinlerde süre Alt Sınır 40 Saniye Üst Sınır 2 Dakika)

 

 

Grup Taklit Stilleri

Houquan, Yinzhuaquan, Zuiquan, Tanglangquan, Ditangquan, Zonghequan, Minghequan, Heihuquan vb. taklit stilleri quanshu (boş el), qixie (silahlar) Boş el ve silahlı rutinlerde süre Alt Sınır 40 Saniye Üst Sınır 2 Dakika

 

Grup Geleneksel Tongbei, Fanzi, Chuojiao, Pigua Stilleri

Geleneksel Tongbei, Fanzi, Chuojiao, Pigua Stilleri quanshu (boş el), qixie (silahlar). Boş el ve silahlı rutinlerde süre Alt Sınır 40 Saniye Üst Sınır 2 Dakika

 

Grup Geleneksel Yongchun (Wing chun)

Geleneksel Yongchun Quanshu hareketleri (biu ji) ve (chum hui), savaş hareketleri (liu disn ban gun), (hudie shuang dao) ve tahta sopa hareketlerine izin verilir. Boş el ve silahlı rutinlerde süre Alt Sınır 40 Saniye Üst Sınır 2 Dakika


Grup Jiti

Grup Event takım yarışmaları. Her il sadece 1 Jiti takımı çıkartabilir.Jiti yarışmaları için süre 3-4 dakika arası

Grup Diğer geleneksel stiller

Tüm diğer boş el ve silahlı stiller: chaquan, huaquan, baoquan, baimei, liuhequan, gongliquan, yuejiaquan, wudangquan,(wudang,taijiquan, xingyiquanve baguaquan üst katagoriye ait olan hariç) Önceki kategoriye ait olmaya geleneksel silahlar (tek, çift, esnek) Bu tekniklerde yarışmalara izin verilir. Boş el ve silahlı rutinlerde süre Alt Sınır 40 Saniye Üst Sınır 2 Dakika

Yarışmalarda Modern Stiller Kabul Edilmeyecektir. Bir Sporcu farklı gruplardan olmak şartıyla toplamda 2 Kategoride Yarışabilir. (İster 2 açık el ,ister ise 2 silah, bir uzun bir kısa silah yada boş el ve silah )

6 Kişiden Az Olan Gruplarda Birleştirme Yapılabilir.

Reklamanda Yer Almayan Konularda Teknik Kurul Yetkilidir.

Not: Yarışmalar 40 Saniyeden az- 02 dakikadan fazla olamaz (Taichi ve Jiti Grupları hariç)


HARCIRAH:

Müsabakaya katılan Sporculara Federasyonca harcırah ödenmeyecektir. Harcırah alamayan sporcu, Antrenör ve İdarecilerin Harcırahları ile yol ücretleri kendi kulüp ve sporcu potansiyeli bütçe imkânı göz önünde bulundurularak bağlı oldukları İldeki İl Müdürlüklerince ödenebilir.