Haber Linki
https://www.aa.com.tr/tr/spor/wushunun-sampiyon-ailesi-yeni-hedefe-kilitlendi/1394546

Wushuda 13 dünya şampiyonluğunun yanında çok sayıda derece elde eden milli sporcu dört kardeş, antrenör anne ve eski sporcu babanın da desteğiyle Türk bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırmayı hedefliyor.

Wushu alanında 25 yıldır antrenörlük yapan Fatma ve Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Akyüz çiftinin dört çocuğu spor alanında şampiyonluklar için mücadele ediyor.

Anne ve babaları sporcu olduğu için salonlarda büyüyen çocuklardan 21 yaşındaki Elif, şu ana kadar 5 kez dünya şampiyonu, 5 kez dünya ikincisi, bir kez de gençlik olimpiyatlarında ikinci oldu. Necmettin Erbakan (17) dört dünya şampiyonluğu, Zeynep (18) 3 dünya şampiyonluğu, Ayşe Sude (11) ise bir dünya şampiyonluğu elde etti.

Avrupa ve Türkiye Şampiyonalarında da çok sayıda altın madalyası bulunan Akyüz kardeşler, Türk bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırmak, wushu da örnek teşkil etmek için sıkı çalışıyor. Yarışlara aile olarak katılan Akyüz kardeşler, yarıştıkları her organizasyonda kürsüye çıkıyor.